Dornova metoda pro zvířata

dornova metoda pro zvirata

DORNOVU METODU používáme při onemocnění pohybového aparátu zvířat. Zvířaty je tato metoda velmi dobře přijímaná, bývají klidná, spolupracují, nejsou ve stresu. Dornovu metodu lze použít i jako preventivní ošetření zvířat v pracovním vytížení. Pracovní plemena psů(kynologie,myslivost) jsou vystavena velké pracovní zátěži,při které trpí zejména klouby končetin a krční páteř. Koně ve výcviku,pracovním vytížení či závodní činnosti bývají vystaveni nejen zátěži,ale i nárazům do překážek. Nárazy způsobují mechanické posuny v opěrném aparátu(kostře) a následně vznikají disbalance(nerovnováha) ve svalovém aparátu. Pomocí Dornovy metody se případné posuny řeší preventivně dříve,než vznikne chybná funkce svalu,který se upíná na kost.

dornova metoda pro zvirata

Tato jemná manuální terapie, prováděná v dynamice svalového aparátu byla dosud používána v české republice pouze u lidí. Doporučená terapeutka paní Andrea Dunová, která má veterinární vzdělání, tuto metodu rozšířila i na zvířata a tuto metodu vyučuje po celé České republice. I já jsem absolventkou jejího kurzu Dornova metoda pro zvířata. V březnu 2013 jsem kurz absolvovala a hned poté mi bylo umožněno zjistit, jak tato metoda účinkuje přímo zázračně a okamžitě. Černý labrador přestal přijímat potravu, přestal vylučovat, kácel se jako podťatý k zemi. Veterináři konstatoval pouze snížení ledvin. Po dvou aplikacích Dornovy metody byl odblokován krční obratel a pes okamžitě projevil chuť k jídlu, vykonal potřebu, už nebyl apatický. Zvířata reagují, ať pozitivně nebo negativně 10x citlivěji než lidé, proto jsou posuny obratlů z fyziologické polohy ohroženy daleko více než člověk.

Kontraindikace:

- Vysoká teplota(nad 39°C)-může jít o závažné onemocnění
- Zlomeniny kostí
- Porušená kůže-otevřená rána, píštěle, vředy
- Nervové poruchy-tetanus
- Akutní zánětlivé stavy (střeva, žíly, klouby, orgány)
- Akutní revmatický stav
- Zhmoždění a narušení svalu
- Kalcifikace měkkých tkání, zejména šlach na končetinách koní
- Březost-aplikace DM-ZV pouze v akutních případech
- Akutní virová onemocnění
- Infekční onemocnění
- Rakovina

dornova metoda pro zvirata dornova metoda pro zvirata dornova metoda pro zvirata dornova metoda pro zvirata dornova metoda pro zvirata dornova metoda pro zvirata dornova metoda pro zvirata dornova metoda pro zvirata dornova metoda pro zvirata dornova metoda pro zvirata