Spirální stabilizace páteře

SM system

Metoda "SM systém" neboli "Stabilizační a Mobilizační Systém" se opírá o 30let postupného vývoje a 25 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy.

Cvičení se skládá se sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožnují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Díky špatným návykům (sedavé zaměstnání, práce na PC) máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení, které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou namáhány. SM systém nabízí možnost, jak rychle doplnit chybějící přirozený pohyb, navrátit svalům ztracenou harmonii a funkci a vrátit postavu do vzpřímené pozice. Nejdůležitější na cvičení SMS je, že pomocí svalových spirálních zřetězení vytváří v těle sílu vzhůru, která odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky y klouby. Tím umožňuje jejich výživu ,regeneraci i léčbu. Zároveň svalové spirály dávají páteři optimální pohyblivost.

SM system

SM systém cvičení pomáhá řešit tyto zdravotní potíže:

- bolesti páteře
- akutní výhřez meziobratlové ploténky
- skolióza
- vadné držení těla
- zúžený páteřní kanál
- bolesti velkých kloubů
- bolesti hlavy, závratě
- hypermobilita
- snížená plotýnka
- ploché nohy, vybočený palec
- je vhodné pro všechny bez ohledu na věk a pohlaví

SM system

Metodu SM systém používají také mnozí sportovci včetně vrcholových, kteří si zařazují cvičení SM systém do svého kondičního tréninku pro zlepšení sportovního výkonu a aby předešli přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

SM systém má také velký význam při prevenci a léčbě poruch velkých kloubů:

SM system

- kloub kyčelní
- klouby kolenní a ramenní
- klouby nohy a klenba nožní (tzv. ploché nohy)

Cvičí se s elastickým lanem. Důvodem k tomu je, že elastické lano umožňuje rozsáhlý pohyb končetin proti malé, postupně rostoucí síle, která aktivuje stabilizační svalové spirály. Cvičení s elastickým lanem umožňuje svaly posilovat a zároveň protahovat v době, kdy přirozeně relaxují.

Tento efekt nám umožňuje posílit i protáhnout všechny důležité svaly těla během 10ti minut.

Cvičení SMS má jen jednu nevýhodu:

Cvičit 10 minut denně za nás nikdo nebude!

SM system

Nabízím cvičení pro jednotlivce. Důraz kladu na přesné provedení jednotlivých cviků, každý detail je důležitý pro bezchybné provádění cviků i v domácím prostředí. Je možné si u mě zakoupit cvičební elastické lano, knihu, CD nebo DVD s cviky. Cvičíme v pohodlném oblečení v ponožkách.

SM system SM system SM system SM system